Wypowiedzi i publikacje naszych ekspertów w mediach – podsumowanie roku

By on 11 stycznia, 2014 in news | 0 comments

Nasze publikacje i komentarze ukazują się w prasie ekonomiczno-biznesowej, w takich tytułach jak m.in.: Gazeta Finansowa, Gazeta Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz na portalach ogólnoinformacyjnych, w tym: Gazeta.pl, Onet, Interia, Polskie Radio, branżowych: Reseller-News, ERP-view, ERP-portal, Komputer w firmie oraz ekonomiczno-biznesowych, jak: Onet Biznes, Interia Biznes, E-gospodarka, Ipis – wortal przedsiębiorczych, QBusiness, Biznes, Inwestycje oraz Money-expert. W Gazecie Finansowej stale komentujemy i doradzamy w zakresie bezpiecznych rozwiązań IT dla biznesu formatu korporacyjnego i sektora MSP.

„Bezpieczeństwo w outsourcingu” to tytuł publikacji, która ukazała się na łamach Gazety Finansowej. Adrian Lapierre, założyciel i CEO SoftProject, wykładowca Akademii Altkom, specjalista w obszarze projektowania i audytu bezpieczeństwa systemów IT, odpowiada w nim na pytanie: dlaczego firmy, które chcą skutecznie zadbać o bezpieczeństwo swoich danych, powinny zaufać standardom outsourcingu IT i skorzystać z usług zewnętrznych podmiotów. Przekonanie, że bezpieczeństwo danych może być zapewnione w ramach wewnętrznych systemów firmy, odchodzi do lamusa. Większość firm nie posiada wystarczających środków i kompetencji, aby własnymi siłami tworzyć bezpieczną infrastrukturę informatyczną. A ponieważ nieprofesjonalne zarządzanie informacjami wiąże się z ryzykiem utraty wiarygodności biznesowej, zlecenie procesów przetwarzania i przechowywania krytycznych danych zewnętrznym specjalistom wydaje się rozsądnym rozwiązaniem i, jak prognozuje Lapierre, wkrótce stanie się powszechną praktyką. Publikacja jest dostępna w drukowanym i internetowym wydaniu Gazety Finansowej.

„Outsourcing IT – kupuj efekt, oszczędzaj na środkach” – w artykule znajdują się nasze wypowiedzi dotyczące dwóch kluczowych korzyści płynących z usługi outsourcingu informatycznego, jakimi są:

  • redukcja kosztów związanych z obsługą procesów IT;
  • zwiększenie efektywności działania firmy w  obszarach strategicznych dla rozwoju firmy.

Zlecanie realizacji tych procesów wyspecjalizowanemu dostawcy nie tylko obniża wydatki na środki trwałe – zaawansowane technologie, którymi dysponuje outosurcer, ale również pozwala skoncentrować się na rozwijaniu w firmie tych kompetencji, które są niezbędne dla realizacji jej głównych celów biznesowych. Publikacja ukazała się m.in. w Gazecie Finansowej, jej internetowym wydaniu oraz na portalach Biznes.onet.pl, Monetary.pl i MagazynIT.pl.

„Bezpieczeństwo krytycznych danych – między GIODO, chmurą a infrastrukturą wewnętrzną?” – w tym artykule komentujemy możliwości, jakie daje przechowywanie danych w chmurze oraz konsekwencje prawne związane z niewłaściwym przechowywaniem informacji w wewnętrznych strukturach firmy.

Problem ten w szczególności dotyczy wrażliwych danych osobowych. Informacje te chronione są ustawą, a kontrolę nad przestrzeganiem jej zapisów sprawuje GIODO. W przypadku wykrycia nieprawidłowości, firmie grożą konsekwencje karne, które mogą doprowadzić do jej upadku. W tym świetle, jak komentuje nasz ekspert – Adam Lapierre – warto zaufać zewnętrznemu dostawcy, który dzięki zapasowym kopiom danych oraz całkowitej centralizacji informacji w środowisku wirtualnym, zapewnia im ochronę w odpowiednio skonfigurowanej chmurze. Artykuł dostępny jest m.in. na: Biznes.onet.pl, Ipis.pl i Inwestycje.pl.

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *