PARP Wspieramy e-Biznes

By on 14 stycznia, 2015 in napisali o nas | 0 comments

EDI to zautomatyzowany proces zachodzący między systemami komputerowymi, zapewniający ustandaryzowany przepływ danych, który może przebiegać w sposób niezakłócony dzięki temu, że przekaz jest realizowany w formie elektronicznej, dane są zapisywane według standardowego formatu i wprowadzane do systemu odbiorcy w sposób automatyczny, bez interwencji człowieka.

Na temat Elektornicznej Wymiany Danych, w artyule „Dane w rękach administracji, edukacji i biznesu – wyzwanie i perspektywa rozwoju”, opublikowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, wypowiadał się CEO SoftProject Adirian Lapierre.

Według raportu Deloitte z 2014 roku, problemy z danymi to realne zagrożenie płynności komunikacji i zewnętrznej współpracy dla 56 proc. firm (Oracle 2013). Jednocześnie 57 proc. pracowników nie ma zapewnionych narzędzi do skutecznego zarządzania nimi, a 72 proc. nie znajduje ich w systemie firmy wcale. W administracji starty związane z przetwarzaniem nieistotnych danych dochodzą nawet do 40 proc. czasu pracy, 20 proc. zużywane jest z kolei na wyszukiwaniu informacji, z czego tylko połowę udaje się namierzyć. Archaiczne narzędzia i nieszczelne systemy komunikacji cały ten proces dodatkowo spowalniają.

Dzięki zapewnieniu zautomatyzowanego sposobu wymiany i konwersji danych oraz mechanizmów kontroli i sterowania ich przesyłem, EDI umożliwia obniżenie kosztów operacyjnych związanych z migracją informacji pomiędzy różnymi systemami i lepsze wykorzystanie zasobów ludzkich. Oszczędność czasu i środków wynika także ze zminimalizowania ryzyka błędu poprzez zredukowanie czynnika ludzkiego i oddanie części procesów do automatycznego przetworzenia. Mniej danych w efekcie ulega zagubieniu, zniszczeniu czy zmieniającej ich zawartość ingerencji.

W nowoczesnym biznesie, edukacji czy administracji EDI staje się niezbędnym standardem komunikacji nie tylko na linii system-system, ale w relacji z klientem, partnerem, obywatelem czy pracownikiem

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *