erp-portal.pl

By on 10 marca, 2013 in napisali o nas | 0 comments

Erp-portal w artykule Chmura – nowy wektor rozwoju branży handlowej – zamieścił obszerny komentarz Adriana Lapierre, CEO SoftProject. Czy warto przenieść swoje dane do chmury, czym jest i co daje cloud computing? Czy firmy, które nie zdecydowały się jeszcze na migrację do świata wirtualnego, są na straconej pozycji? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć we wspomnianym artykule.

Przedsiębiorstwa, chcąc pozostać konkurencyjne na rynku, muszą nadążać za trendami, zwłaszcza w momencie, kiedy rynek sprzętu i oprogramowania silnie się zrewolucjonizował, a zmiana jakiej doświadczył, nastąpiła dynamiczniej, niż kiedykolwiek wcześniej. Z tej perspektywy więc, istotną przewagą dla firmy jest możliwość elastycznego dostosowania rozwiązań do bieżących potrzeb i stały dostęp do najlepszej klasy oprogramowania. Biorąc to wszystko pod uwagę, usługi bazujące na cloud computingu to już nie tylko uzasadniona i korzystna ekonomicznie alternatywa, ale warunek pozwalający dotrzymać kroku dynamicznie rozwijającemu się rynkowi.

Chmura to model dostarczania i użytkowania system obliczeniowego, w którym dostarczaną usługą są dynamicznie skalowalne zasoby, taryfikowane według ich stopnia eksploatacji. Jako model outsourcingu IT, pozwala firmom skorzystać z kompetencji wyspecjalizowanych dostawców, którzy poprzez efekt skali wykonują wybraną przez klienta usługę ICT.

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *